4 kwietnia Tradis łączy się z Eurocash S.A. i zmienia się w Eurocash Dystrybucja

Tradis

17.09.2008 | Nowoczesne Centra Dystrybucyjne

19,5 tys. m2 ma nowo otwarte Centrum Dystrybucji Tradis w Będzinie, zlokalizowane w ProLogis Park Będzin II. Nieznacznie mniej, bo 15 tys. m2 będzie miało Centrum Dystrybucji w Stargardzie Szczecińskim, którego uruchomienie planowane jest na początek przyszłego roku. A w planach Grupy Handlowej Emperia jest budowa jeszcze kilku kolejnych tego typu obiektów, m.in. w Poznaniu i Rzeszowie, rozważana jest też lokalizacja w Bydgoszczy lub Toruniu.


- Nowoczesne Centra Dystrybucji to jeden z elementów strategii rozwoju spółki Tradis, która do lipca przyszłego roku zintegruje segment dystrybucji w Grupie Handlowej Emperia. Siecią nowoczesnych Centrów Dystrybucji i hal Cash&Carry, zorganizowanych w ramach sześciu makroregionów, chcemy pokryć całą Polskę. Dla naszych Klientów oznacza to jeszcze lepszy i szybszy dostęp do szerokiej gamy artykułów oferowanych przez nasze spółki dystrybucyjne. Z kolei integracja dystrybucji Grupy Handlowej Emperia w ramach spółki Tradis zapewni naszym Klientom takie same warunki handlowe w całej Polsce i umożliwi im współpracę z jednym partnerem, działającym na terenie całego kraju pod jednym numerem NIP - mówi Jarosław Wawerski, Prezes Zarządu Tradis Sp. z o.o.

Nowe magazyny wyposażone są w nowoczesne systemy zarządzania towarem. Towar, od wejścia na magazyn do wyjścia do klienta, nadzorowany jest przez system komputerowy. Przyjmowanie oraz kompletowanie odbywa się za pomocą skanerów, co znacząco ogranicza możliwość pomyłki przy wydawaniu towarów. Podobne systemy funkcjonują także w pozostałych Centrach Dystrybucyjnych Grupy Handlowej Emperia.

Centra Dystrybucji Grupy Handlowej Emperia działają już w Lublinie, Błoniach, Gdańsku i Wrocławiu. Ostatnio otwarte Centrum Dystrybucji w Będzinie oferuje obecnie 10 tys. pozycji asortymentowych. Docelowo ma ich być 12 tys. Zatrudnia 260 osób. W kolejnym planowanym do otwarcia Centrum Dystrybucji w Stargardzie Szczecińskim ma być zatrudnionych 140 osób.

Grupa Handlowa Emperia jest jedną z największych polskich grup handlowych prowadzących dystrybucję hurtową i detaliczną artykułów FMCG. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2002 roku. Dzięki nowoczesnemu systemowi informatycznemu i logistycznemu oraz atrakcyjnym warunkom handlowym, Grupa Handlowa Emperia stała się wiodącym partnerem dla ponad 50.000 polskich sklepów. Spółki dystrybucyjne należące do GHE posiadają 70 magazynów dystrybucyjnych zlokalizowanych w całej Polsce. Sieci detaliczne organizowane przez Emperię prowadzą ponad 2000 sklepów i supermarketów.


Zobacz pozostałe wpisy