4 kwietnia Tradis łączy się z Eurocash S.A. i zmienia się w Eurocash Dystrybucja

Tradis

21.05.2012 | Dynamiczny rozwój PSD oraz sieci Gama z Grupy Tradis

Rozwój Partnerskiego Serwisu Detalicznego z Grupy Tradis nabiera tempa. Do projektu przystępują kolejne Spółdzielnie. W całej Polsce powstają także liczne sklepy pod szyldem sieci Gama. Placówki doceniają klienci, a marka staje się rozpoznawalna.


Do grona Spółdzielców zrzeszonych w ramach PSD dołączyli kolejni Partnerzy. Współpracę ze spółką rozpoczęły: PSS w Ornecie - z Mazur, PSS w Kędzierzynie Koźlu - z zachodniej Polski oraz PSS w Grudziądzu - z północy kraju. W ramach tych 3 Spółdzielni grupie przybyło 36 nowych sklepów spożywczych o zróżnicowanych formatach.

Początek II kwartału przyniósł także kolejne otwarcia sklepów pod szyldem Gama, zwiększając dynamikę rozwoju sieci. Tylko do połowy maja powstało 9 placówek sieci Gama. Dwa sklepy pod nowym szyldem otworzyła Spółdzielnia z Chełma, która jest liderem w remodelingu sklepów na format Gama. Obecnie wszystkie osiem placówek chełmskiej Spółdzielni, spełniających kryteria konceptu, ma już nowe szyldy. Nowe logo przyjął także drugi sklep Społem z Sulęcina, zaś trzecią już Gamę otworzyła Spółdzielnia Społem z Kołobrzegu, dbając o przeprowadzenie remodelingu przed szczególnie ważnym nad morzem sezonem letnim. W Gamę zamienił się również drugi sklep Spółdzielni z Zakopanego, a budowę sieci na własnym rynku rozpoczęła Spółdzielnia z Pułtuska. W maju ruszyły już Gamy w Lidzbarku Warmińskim, w Sławnie oraz w Grajewie.

Równolegle do nieustannego poszerzania sieci Gama o kolejne placówki, PSD rozwija także nowy format sklepów o mniejszej powierzchni sprzedaży, przebudowując je na mini Gamy i sklepy specjalistyczne. Na pierwszą Gamę dla małych formatów zdecydowała się Spółdzielnia z Kołobrzegu i wspólnie z PSD uruchomiła w kwietniu pilotażowy sklep „Gama - ekspresowe zakupy”.

Sklepy Gama gwarantują szeroki asortyment w dobrych cenach i profesjonalną obsługę klientów. Nowy wizerunek sklepów doceniają konsumenci. Jednym z dowodów jest przyznanie Gamie w Lubartowie tytułu „Najlepszy sklep roku 2012” w plebiscycie zorganizowanym przez lokalną gazetę „Dziennik Wschodni”. Nagrodą dla wszystkich sklepów przybierających standardy Gamy jest zwiększenie liczby klientów i wzrost obrotów.

Sieć Gama - Tradycyjnie dobry wybór powstała w 2010 roku z inicjatywy PSD i Spółdzielni Partnerskich. Pierwsza placówka pod tym szyldem ruszyła w czerwcu 2011 r. w Zakopanem. Sieć bazuje na sklepach już działających oraz nowootwieranych w ramach Spółdzielni współpracujących z PSD. Celem jej powołania było wsparcie Spółdzielców w podtrzymaniu lojalności dotychczasowych klientów, a jednocześnie umożliwienie pozyskania nowych odbiorców. W całej Polsce sklepy Gama utrzymują jednolite standardy w zakresie wizualizacji, asortymentu podstawowego i obsługi.

Partnerski Serwis Detaliczny SA to spółka powołana specjalnie do pracy na rzecz Spółdzielni Społem. Działa od 2008 roku, głównie w aspekcie handlowym i marketingowym, szanując wieloletnie tradycje handlu spółdzielczego. Partnerski Serwis Detaliczny obecnie liczy blisko 600 placówek w ramach 64 Spółdzielni Społem. PSD wchodzi w skład Grupy Eurocash - największej w Polsce grupy zajmującej się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych.
 


Zobacz pozostałe wpisy